Nasz Program

sport_w_staszicu

LIGI SPORTOWE

Za priorytet uznajemy organizację SLIP-ów, ligi siatkarskiej i koszykarskiej (3x3), których finały przewidujemy jako zwieńczenie Dnia Sportu. Jeśli sytuacja pandemiczna w kraju pozwoli, chcemy, aby odbywały się również turnieje międzyklasowe, a nawet międzyszkolne. Oprócz tego, zależy nam na zaangażowaniu w te przedsięwzięcia Nauczycieli. Konkurencje Nauczyciele vs. Uczniowie, Nauczyciele vs. Nauczyciele lub w drużynach mieszanych podkręcą emocje i pozwolą nam lepiej się poznać.

noc_nauki

NOC NAUKI

Co powiecie na wieczór w szkole do późnych godzin nocnych? Nie taki zwyczajny... Wykłady, pokazy, doświadczenia, a to wszystko przeżywalibyśmy z przyjaciółmi, otuleni kocykami i pod osłoną nocy. Nauka i zabawa w jednym - czy może być coś lepszego?

festiwal

FESTIWAL TALENTÓW

Uczniowie Staszica słyną z niezwykłego intelektu i łatwości przyswajania wiedzy, ale przecież oprócz samej nauki, mamy mnóstwo pasji i zainteresowań. Wiemy, że w naszych kręgach nie brakuje artystów - wokalistów, muzyków, aktorów. Chcemy stworzyć im możliwość pokazania swoich talentów. Nasz plan przewiduje kilkugodzinne przesłuchania, w czasie których miałyby miejsce wykłady, atrakcje. Czas umiliłyby Wam, także przekąski! Wieczorem odbyłby się koncert laureatów i zespołów amatorskich, z którymi nawiązujemy kontakt. No to jak? Podoba Wam się?numerek

SZCZĘŚLIWY NUMEREK

Niektórzy Nauczyciele lubią odpytywać. Niektórzy lubią robić niezapowiedziane kartkówki. Czy nie byłoby miło, gdyby każdy z nas, co jakiś czas mógł zostać uratowany z opresji przez ten drobiazg, jakim jest szczęśliwy numerek? Są tacy, którym uratował on życie (no, przynajmniej sytuację ocenową z danego przedmiotu).

korytarze

ZMIANY NA KORYTARZACH

Czy tylko nas frustruje fakt, że nasze szkolne mury nie oddają w żaden sposób atmosfery, jaka panuje w Staszicu? Wystrój korytarzy pozostawia wiele do życzenia. Na ścianach wiszą plakaty i grafiki sprzed dekad, a paprotki, choć mają swój urok, potrzebują towarzystwa. Chcemy, aby prace Uczniów stały się piękną, urokliwą dekoracją Naszej Szkoły. Mamy zdolnych fotografów, malarzy, rysowników. Jesteśmy pewni, że ich prace na ścianach sprawią, że Staszic nabierze barw i zyska dużo uroku.

wieczory_poetyckie

WIECZORY POETYCKIE I WERNISAŻE

Wiemy, że mamy wśród nas twórców poezji, miłośników literatury, a także zapalonych fotografów i plastyków! Chcemy stworzyć im przestrzeń na podzielenie się swoimi dokonaniami artystycznymi. Wieczory poetyckie byłyby możliwością prezentacji własnych utworów, szansą na zdobycie inspiracji, a także (dla tych, którzy przyjdą posłuchać) ciekawą formą spędzenia czasu. Wernisaże, byłyby eventami, w czasie których można podziwiać to, nad czym twórcy pracują na co dzień. Co o tym myślicie?karty

BLoTKa i KARTY STASZICA

Brydż to gra, która jest dużą częścią tej szkoły. Karty występują nawet w logo Samorządu. By pielęgnować tradycję, mamy w planach przywrócić BLoTKę (Brydżową Ligę Teamów Klasowych) i cotygodniowe turnieje brydżowe. Dla fanów wszystkich gier karcianych chcemy stworzyć staszicową talię kart! Może to będzie kolejna do kolekcji, a może od niej rozpocznie się Wasza przygoda z brydżem - tak czy inaczej, byłaby to naprawdę „staszicowa” część merchu?

spotkania

SPOTKANIA Z NIEZWYKŁYMI LUDŹMI

Czasami spotykamy na swojej drodze kogoś, kto swoją historią odmienia nasze życie/zmienia naszą perspektywę. Chcemy zorganizować serię spotkań z osobami, które przeszły niezwykłą ścieżkę(w pierwszej kolejności z absolwentami Staszica). Jak walczyć z trudnościami? Jak iść po marzenia? A może po prostu... Jakie są możliwości studiów za granicą? Co zrobić, by zwiększyć szansę na sukces w świecie nauki? Od absolwentów moglibyśmy się również dowiedzieć, co tak naprawdę robią w życiu byli uczniowie Naszej Szkoły po maturze (wyjazd za granicę? studia w Polsce? prace naukowe i wybitne osiągnięcia?). Ich doświadczenia i porady, na pewno, byłyby niezwykle cenne. Jesteście za?

dni_tematyczne

DNI TEMATYCZNE

W naszej ocenie, dni tematyczne to super sposób na urozmaicenie codzienności w szkole. Liczymy, oczywiście, na kontynuację Staszic dla Klimatu. Chcemy przeprowadzić go niezależnie od sytuacji epidemiologicznej (w odpowiedniej formie). Dodatkowo, chcielibyśmy wprowadzić jednodniowe akcje, np. Dzień Retro, w czasie którego przebieralibyśmy się w outfity z lat 60./70./80. lub Dzień Postaci Filmowej, który (oprócz kostiumów ) polegałby na wykładach przeprowadzonych przez zaproszonych gości związanych z kinem.radiowezel

RADIOWĘZEŁ

Przerwy - czas, w ciągu dnia pełnego lekcji i nauki, kiedy można porozmawiać, pośmiać się i oderwać myślami od obowiązków. O ile milej byłoby, gdyby umilała je muzyka albo ciekawe audycje prowadzone przez naszych Uczniów! Chcemy przywrócić szkolny radiowęzeł do łask i sprawić, że Nasza Szkoła w czasie przerw (zwłaszcza długich) znowu będzie tętnić życiem. Podoba Wam się ten pomysł?

warsztaty_psychologiczne

WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE

W czasie pandemii wielu z nas zaczęło zmagać się z problemami natury psychicznej. Wynikało to przede wszystkim z izolacji, przeciążenia, zaburzenia równowagi między domem, a miejscem pracy oraz przebodźcowaniem (7-8 h przed komputerem!). Nie oszukujmy się również, że w XXI wieku, stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Jego nadmiar nie sprzyja naszej psychice. Po rozmowie z Panią Dyrektor, wiemy, że możliwe będzie przeprowadzenie warsztatów psychologicznych (na dowolnie wybrane przez nas tematy) przez specjalistów z Naszej Szkoły. Chcemy, abyście poznali naszych szkolnych psychologów i pedagogów. Oni są po to, by pomagać nam w sytuacjach, kiedy nie radzimy sobie sami. Korzystanie z pomocy psychologicznej to nie wstyd. To troska o własne zdrowie i komfort. Co Wy na to?